Naprawa sprzętu AGD
Klimatyzacja wentylacja chłodnictwo
Klimatyzacja wentylacja chłodnictwo
Serwis klimatyzacji samochodowej
Wulkanizacja, wyważanie, zmiana opon,
Spawanie aluminium, chłodnic, wężownic,
metali kolorowych
Autoryzowany serwis sprzętu AGD


Handel częściami zamiennymi AGD
Handel wyrobami gotowymi AGD


Produkcja parowników (zamrażalników) do
chłodziarek i zamrażarek oraz akcesorii

Produkcja skraplaczy rurkowych do urządzeń chłodniczych
Produkcja uszczelek magnetycznych do
chłodziarek i zamrażarek

Produkcja części zamiennych AGD
Produkcja wyrobów wytłaczanych z PCW
Produkcja wyrobów wtryskowych
Kliknij aby zobaczyć powięszenie
Serwis klimatyzacji samochodowej

Mielec
ul.Przemysłowa 63b
tel. 017 788-69-63Naprawiamy klimatyzację we wszystkich typach samochodówPrzy pomocy nowoczesnej stacji serwisowej Pitagora oferujemy pełen zakres usług:
 • komputerowa diagnostyka układu
 • przeglądy przed sezonem
 • dezynfekcja klimatyzatora
 • komputerowa diagnostyka układu
 • kontrola / uzupełnienie ilości oleju i czynnika chłodniczego w układzie
 • sprawdzenie szczelności układu
 • napełnienie czynnikiem
 • naprawa przewodów ciśnieniowych metalowych i elastycznych
Zastanów się czy:
 • Zdarza Ci się być niezadowolonym z pracy klimatyzacji w Twoim samochodzie?
 • Czasami czujesz się zmęczony jazdą?
 • Wyczuwasz nieprzyjemny zapach w samochodzie?
 • Wydaje Ci się, ze klimatyzacja pracuje mało wydajnie?
Jeśli na któreś z tych pytań odpowiadasz TAK, to...
skorzystaj z naszej oferty
sezonowego przeglądu klimatyzatorów samochodowych


Po pewnym czasie eksploatacji każde urządzenie klimatyzacyjne wymaga przeglądu, co wynika z jego budowy i zasady działania. we wnętrzu samochodu umieszczony jest jeden z elementów klimatyzatora tzw. parownik, który schładza powietrze wpływające do wnętrza pojazdu. W trakcie pracy skrapla się na nim para wodna zawarta w opływającym go powietrzu. Niesiony z powietrzem kurz, pyłki roślin, bakterie, grzyby i pleśnie, jednym słowem wszystko to co przedostało się przez filtr kabiny samochodu, osiada na mokrej powierzchni parownika tworząc z czasem siedlisko alergicznych i toksycznych dla ludzi substancji.

Nie musisz tego znosić
- skontroluj i oczyść układ klimatyzacji !!!

Do zakresu proponowanego przez nas przeglądu należy:
 • Diagnostyka układu
 • Dezynfekcja parownika i wnętrza pojazdu
 • Wymiana filtra przeciwpyłkowego kabiny samochodu.
 • Kontrola i uzupełnienie czynnika chłodniczego połączona z oczyszczeniem go z wilgoci, z niekondensująych się gazów i zanieczyszczeń mechanicznych.
 • Kontrola i uzupełnienie ilości oleju w układzie.
 • Sprawdzenie szczelności układu.
 • Oczyszczenie chłodnicy klimatyzacji z zanieczyszczeń mechanicznych blokujących przepływ powietrza, co poprawia funkcjonowanie klimatyzatora i chłodzenie silnika pojazdu.
Schemat budowy i funkcjonownia układu klimatyzacji:KLIMATYZACJA JESIENIĄ i ZIMĄ

W naszej praktyce warsztatowej często spotykamy się z pytaniami klientów dotyczącymi używania klimatyzacji w samochodzie. Wiele wątpliwości budzi używanie klimatyzacji w okresie jesienno-zimowym. W opinii licznych klientów urządzenie to służy jedynie do chłodzenia wnętrza pojazdu.

Tymczasem równie ważna funkcja klimatyzatora jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza. Umożliwia to zarówno klimatyzacja "ręczna" jak i automatyczna. Wystarczy jednocześnie włączyć przycisk A/C i ogrzewanie pojazdu. Powietrze dostarczone do wnętrza samochodu przez wentylator nawiewu zostanie najpierw osuszone (wilgotne powietrze przepływając przez zimny parownik "oddaje" wilgoć w postaci skroplin, które wypływają pod samochód), a następnie będzie podgrzane przez nagrzewnice do nastawionej przez nas temperatury. Dzięki temu szyby pojazdu bardzo szybko przestaną być zaparowane, a powietrze wewnątrz samochodu będzie miało odpowiednią wilgotność i temperaturę zapewniając nam komfortowe warunki podróży. W wielu pojazdach wyposażonych w klimatyzacje ustawienie na panelu sterującym nawiewu na przednią szybę spowoduje również uruchomienie sprężarki A/C. Jest to tak zwane odmgławianie szyb pojazdu.

W okresie jesienno-zimowym bardzo istotna jest czystość filtra powietrza kabiny pojazdu. Jego nadmierne zanieczyszczenie powoduje niedostateczną wymianę powietrza we wnętrzu samochodu co objawia się zamgleniem szyb przez wilgoć zawartą w wydychanym przez pasażerów powietrzu.

Chciałbym również zwrócić uwagę na okresową dezynfekcję układu klimatyzacji. Jesienią, zwłaszcza w czasie deszczowej pogody, nasila się zawilgocenie parownika co stwarza szczególnie sprzyjające warunki do rozwoju na jego powierzchni pleśni i grzybów. W skrajnym przypadku powoduje to powstanie nieprzyjemnego zapachu, a także może być powodem alergii i infekcji dróg oddechowych pasażerów pojazdu. Z tego powodu należy przynajmniej raz na dwa lata przeprowadzić dezynfekcje klimatyzatora. Polega ona na oczyszczeniu powierzchni parownika i kanałów rozprowadzających powietrze za pomocą odpowiednich środków chemicznych oraz zabezpieczeniu przed ponownym rozwojem grzybów i pleśni.

Na koniec chciałbym przypomnieć o uruchamianiu klimatyzacji na chłodzenie - czyli włączaniu przycisku A/C - przynajmniej raz na dwa tygodnie, zwłaszcza zima kiedy rzadko z niej korzystamy. Jest to konieczne by zapobiec rozszczelnieniu osi sprężarki, by wiosną nie spotkała nas przykra niespodzianka wiążąca się z kosztowną naprawą.
Polityka Prywatności